2023 en un cop d’ull

PREMIS 2023

Premi

Honorífic 2023-2024

DOUGLAS ROSENBERG

Millor Curtmetratge

Internacional de Dansa

BEYOND THE OFF SCREEN  (Au-delà du hors-champ)
Canadà, 2022
Director: Axel Robin
Coreografia: Laurence Wells

Menció Especial:

《AFFLATUS》
Xina, 2022
Director: Ying Jin Yu
Coreografia: Ying Jin Yu

Menció Especial:

CLEPSYDRA
Noruega, 2023
Director: Victoria Beate Wælgaard
Coreografia: Hanne Elisabeth Svenning, Erlend Auestad Danielsen

Premi

del Públic

per anunciar

Premi Retrat

d’una Generació

THIRD ACT
Bèlgica, 2019
Director: Lotte Stoops, Mieke Struyve
Coreografia:Peeping Tom

Premi Aportació Excepcional

al Cinema Dansa

ROMANCE
Alemanya, 2023
Director: Samantha Shay
Coreografia: Samantha Shay i l’elenc

Millor seqüència de dansa en una sèrie o pel·lícula

LA RUTA
Espanya, 2022
Coreografia: Josefina Gorostiza (T1 ep6)
Alex Rubio
Creadors: Borja Soler y Roberto Martín Maiztegui
Producció: Caballo Films
Distribució: Atresmedia Televisión, ATRESplayer PREMIUM

EXCLUSIUS FILMIN

a partir del 23 d’octubre

The story won’t die

+ Saber-ne més

Starstruck

+ Saber-ne més

I don’t wanna dance

+ Saber-ne més

Forgotten Memories

+ Saber-ne més

Dance crazy in Hollywood

+ Saber-ne més

Selecció Oficial

HEM DE PARLAR DE…

A Drifting Up

+ Saber-ne més

Neon Phantom (Fantasma Neon)

+ Saber-ne més

Urban Genesis

+ Saber-ne més

Ghostly Labor: A Dance Film

+ Saber-ne més

Selecció Oficial

Dones I Deesses

The divine flower

+ Saber-ne més

Femme

+ Saber-ne més

Woman’s work

+ Saber-ne més

Lucas

+ Saber-ne més

Selecció Oficial

NATURALESA.HUMANA

《Afflatus》

+ Saber-ne més

Leleb

+ Saber-ne més

Tabby

+ Saber-ne més

Beast (Bestia)

+ Saber-ne més

Jhonson

+ Saber-ne més

A butterfly is knocking on the window

+ Saber-ne més

Selecció Oficial

FAMÍLIES MODERNES

In Light

+ Saber-ne més

OtroLado (OtherSide)

+ Saber-ne més

Heel Drop

+ Saber-ne més

Little Monsters (Kleine Monster)

+ Saber-ne més

Vibe

+ Saber-ne més

Selecció Oficial

ESPAIS HABITATS

Las Flores También Lloran

+ Saber-ne més

Absent Presence

+ Saber-ne més

Cerebralmente

+ Saber-ne més

Beyond the off screen (Au-delà du hors-champ)

+ Saber-ne més

A witty act

+ Saber-ne més

Pendulum

+ Saber-ne més

Clepsydra

+ Saber-ne més

My first burger

+ Saber-ne més

Am I here

+ Saber-ne més

Gambuh The Dance For A Long Lost Soul

+ Saber-ne més

Selecció Oficial

BUTOH – EXCLUSIU A FILMIN (Curadoria: David Franklin)

Dreams of love [愛の夢(Ai-no-yume)]

+ Saber-ne més

Three

+ Saber-ne més

A perfect day from Japan

+ Saber-ne més

Hokusai Manga Butoh

+ Saber-ne més

Limit(less)

+ Saber-ne més

A Crooked Path Through The Dark

+ Saber-ne més

Selecció Oficial

CIÈNCIA FICCIÓ

Hybris I

+ Saber-ne més

Sologram

+ Saber-ne més

The lost mission

+ Saber-ne més

Arrogance

+ Saber-ne més

Xerinola

FILMIN / Curtmetratges de Catalunya i Espanya a partir del 20 de novembre

Walls (Muros)

+ Saber-ne més

Loca (She’s crazy)

+ Saber-ne més

Jarana

+ Saber-ne més

Uholdeak (LENS DANS)

+ Saber-ne més

Na Ribas

+ Saber-ne més

The soothing sleep

+ Saber-ne més

Virtud

+ Saber-ne més

Lidia & Marco

+ Saber-ne més

La piedra (The stone)

+ Saber-ne més

Ë METË

+ Saber-ne més

La Brecha (The Gap)

+ Saber-ne més

Z

+ Saber-ne més

Por hoy

+ Saber-ne més

Aprendiendo a vivir

+ Saber-ne més

Overthinking

+ Saber-ne més

WOMAN (Mujer)

+ Saber-ne més

Truth is in the details

+ Saber-ne més

“Gades, entre paso y paso

+ Saber-ne més

Sharqi

+ Saber-ne més

El segundo baile (The second dance)

+ Saber-ne més

Dansa Abissal

+ Saber-ne més

EXCLUSIUS EN CINEMES

Mother Melancholia

+ Saber-ne més

Romance

+ Saber-ne més

Raw

+ Saber-ne més

La somme de nos rêves

+ Saber-ne més

Kite Zo A / Leave the bones

+ Saber-ne més

Creature

+ Saber-ne més

Third Act

+ Saber-ne més

Dansa en viu: Inseparables

+ Saber-ne més

Twerking en viu: Jack Gómez

+ Saber-ne més

Selecció Oficial

DANSA INCLUSIVA (en col·laboració amb el Festival Inclús) – 21oct, 17h

En mi piel (In my skin)

+ Saber-ne més

Holding Moses

+ Saber-ne més

Open call

+ Saber-ne més

Forming

+ Saber-ne més

Look the part

+ Saber-ne més

Sininen (Azul)

+ Saber-ne més

Especial LA XARXA+

La Xarxa 14 oct i setmana del 16 al 22 oct

Abbiosis

+ Saber-ne més

The Sum of All Parts

+ Saber-ne més

Reconstruction

+ Saber-ne més

Anywhere is a Dancefloor

+ Saber-ne més

Nother feat. Moon Leap – US

+ Saber-ne més

“Childhood/Adulthood”

+ Saber-ne més

Twerking Queen

Candy Darling 22oct 20h

Swinguerra

+ Saber-ne més

Physical Culture

+ Saber-ne més

Tank Fairy

+ Saber-ne més

Catboy

+ Saber-ne més

La pequeña Muerte

+ Saber-ne més

Hope

+ Saber-ne més

Especial CUBA: DVDanza Habana – Festival Convidat

Filmoteca de Catalunya 20oct 17h

The power upon us

+ Saber-ne més

Origami

+ Saber-ne més

Hope

+ Saber-ne més

Ruinas

+ Saber-ne més

El Mapa Vacío

+ Saber-ne més

JURAT

MILLOR CURTMETRATGE INTERNACIONAL DE DANSA

Philip Szporer

+ Saber-ne més

Marites Carino

+ Saber-ne més

Julieta Gascón (Gasroc) y Jose Puchades (Putxa)

+ Saber-ne més

Mercedes Caballero

+ Saber-ne més

Suport

Partners

 

Media

 

Festivals